Menu Zamknij

Zdalne wizyty u lekarza

TELEMEDYCYNA – CZY OBEJMUJE JĄ POLISA MEDYCZNA?

Polisa medyczna ma nam zagwarantować bezproblemowy dostęp do lekarzy i badań zawsze, kiedy tego potrzebujemy. Tymczasem w momencie epidemii wielu z nas nie chce korzystać z wizyt w placówkach medycznych, obawiając się, że rutynowe badanie u dermatologa czy nefrologa, może skończyć się zakażeniem koronawirusem. Czy można uniknąć osobistego kontaktu z lekarzem i nadal otrzymać konieczne leczenie? Z pomocą przychodzi telemedycyna, dostępna w pakietach ubezpieczenia międzynarodowego MediSky International.

POLISA MEDYCZNA ZE ZDALNYMI KONSULTACJAMI

Ta sytuacja na pewno przytrafiła się każdemu z nas: gdy sięgasz po listek z lekami okazuje się, że jest w nim ostatnia tabletka. Nie masz kolejnej recepty, a pójście do lekarza w czasie szalejącej epidemii nie wydaje Ci się dobrym pomysłem. Jednocześnie nie chcesz przerywać leczenia. W tym momencie możesz skorzystać ze zdalnej wizyty u lekarza. Wystarczy, że wybierzesz specjalistę, który prowadzi konsultacje online lub telefonicznie, a nasza polisa pokryje koszt takiej wizyty.

KONSULTACJA ONLINE - JAK TO DZIAŁA?

Przede wszystkim, aby skorzystać z konsultacji online, potrzebny jest Ci komputer z dostępem do internetu. Zdalne wizyty są prowadzone przez komunikatory takie jak Skype, Zoom lub Microsoft Teams. Łatwo pobierzesz je na komputer przez strony producentów. Możesz też ściągnąć aplikacje na telefon ze sklepu Play (dla telefonów z Androidem, m.in. Samsung, Huwaei, Xiaomi, LG, Motorola) lub Apple Store (dla iPhonów). Przed wirtualną wizytą najlepiej zapytać przy zapisie, jak będzie przebiegać konsultacja – niektóre z przychodni mają dedykowane aplikacje mobilne, również do pobrania na telefon. Czasem konsultacja może po prostu odbyć się telefonicznie – wtedy o określonej porze lekarz dzwoni i przez telefon przeprowadza wywiad potrzebny do postawienia diagnozy. Potem o określonej porze wystarczy połączyć się z lekarzem i poprosić o e-receptę. Taką receptę można zrealizować we wszystkich aptekach – wystarczy podać kod i odebrać lek.

GDZIE MOŻNA ZAPISAĆ SIĘ NA E-WIZYTĘ?

Ubezpieczenie zdrowotne oferowane przez MediSky International pozwala na skorzystanie z porady dowolnego lekarza, udzielającego porad online. Dziś e-wizyty można znaleźć w większości sieci placówek medycznych, w prywatnych klinikach i szpitalach. Niektórzy specjaliści sami umożliwiają pacjentom kontakt zdalny przez telefon lub internet. Warto skorzystać z tego rozwiązania również dlatego, że terminy telewizyt są znacznie krótsze, niż terminy w przychodni. Dla większości popularnych specjalizacji, jak np. ginekologii czy dermatologii wizytę można umówić już na ten sam lub kolejny dzień. Nie przerywaj leczenia, bo często skutki zakłóconej terapii odbijają się na naszym zdrowiu poważnymi konsekwencjami. Jeśli nie masz jeszcze wykupionej polisy medycznej, wypełnij nasz formularz kontaktowy, a my przygotujemy dla Ciebie indywidualną wycenę pakietu zdrowotnego.

Dowiedz się więcej o naszej działalności: śledź również nowości na naszym profilu na Facebooku lub Linkedin.

Podobne wpisy