Menu Zamknij

Do lekarza przez internet

Epidemia koronawirusa zatrzymała wielu z nas w domach. Starając się zminimalizować ryzyko zakażenia, ograniczamy wyjścia do sklepu czy do pracy. Co jednak zrobić w sytuacji, kiedy chcemy skonsultować się z lekarzem? Schorzenia takie jak nadciśnienie, cukrzyca, czy choroby serca nieleczone mogą doprowadzić do ciężkich powikłań. Tymczasem wiele osób boi się wizyty w przychodni w związku z przewlekłymi chorobami, nie chce narażać się na przypadkowe zarażenie. Z pomocą w tym przypadku przychodzi telemedycyna – dostępna w pakietach MediSky International.

LECZ SIĘ MIMO EPIDEMII

Sytuacja epidemiologiczna sprawiła, że pacjenci wymagający stałej opieki specjalistów często odwlekają lub wręcz odwołują wizyty, bojąc się przychodzić do kliniki. To oznacza, że zaczyna im brakować leków wydawanych na receptę, więc porzucają kurację. To duży błąd – w przypadku wielu chorób właśnie regularne leczenie gwarantuje zatrzymanie rozwoju choroby lub zminimalizowanie objawów. Jeśli cierpisz na takie schorzenia, mamy dla Ciebie dobrą wiadomość – możesz kontynuować swoje leczenie bez wychodzenia z domu! Takie możliwości daje telemedycyna, czyli kontakt z lekarzem przez telefon, wideo-czat lub aplikację.

TELEPORADY – JAK TO DZIAŁA?

W ramach naszego ubezpieczenia masz możliwość skorzystać z konsultacji z lekarzem specjalistą. Przez telemedycynę, lekarz wystawi Ci e-receptę, którą potem – bez wizyty w placówce – możesz zrealizować w dowolnej aptece. Jeśli specjalista uzna, że potrzebne są dodatkowe badania, skieruje Cię na nie wystawiając e-skierowanie w systemie, nie będzie więc potrzeby nigdzie jechać, by je odebrać. Jeśli chcesz skonsultować swoje wyniki badań, jest to możliwe zdalnie – wystarczy, że w trakcie konsultacji wyślesz lekarzowi właściwy plik mailem. Jeśli lekarz uzna, że potrzebujesz zwolnienia, otrzymasz je zdalnie, trafi ono też do Twojego pracodawcy bez konieczności jakiegokolwiek działania z Twojej strony.

E-WIZYTA Z MEDISKY

W MediSky International uważamy, że ograniczenia w poruszaniu się nie powinny wpływać na możliwość otrzymania porady medycznej. Podczas epidemii nadal potrzebna jest pomoc lekarzy specjalistów i zachowanie ciągłości leczenia. Dlatego naszych klientów zachęcamy do korzystania z możliwości zdalnego kontaktu z lekarzem. Wszystkie wizyty zdalne są objęte naszymi pakietami ubezpieczeniowymi. Przerwanie leczenia może być bardzo niebezpieczne dla zdrowia, stąd skorzystania z możliwości zdalnej pomocy jest w tej sytuacji najlepszym rozwiązaniem. Jeśli jeszcze nie jesteście Państwo naszymi klientami, zachęcamy do kontaktu z naszymi specjalistami, którzy pomogą Wam dobrać właściwy pakiet.

Podobne wpisy