Menu Zamknij

Międzynarodowe ubezpieczenie medyczne – dlaczego warto skorzystać

Prywatne ubezpieczenie zdrowotne to gwarancja najlepszej opieki specjalistów. Publiczna służba zdrowia – w wielu krajach Unii Europejskiej – nie spełnia oczekiwań pacjentów. Mało przejrzysty system zapisów, wiele miesięcy w oczekiwaniu na konsultacje z lekarzem, niska jakość usług – te czynniki sprawiają, że polacy i obcokrajowcy spędzający dużo czasu w Polsce wolą wybrać indywidualne ubezpieczenie.

Dlaczego warto z niego skorzystać? Wyjaśniamy.

Prywatne ubezpieczenie zdrowotne - korzyści

Międzynarodowe ubezpieczenie medyczne pozwala – w ramach jednej rocznej opłaty – korzystać z konsultacji lekarskich i badań w placówkach medycznych w całej Unii Europejskiej. Na przykład, jeśli chcemy skorzystać z pomocy specjalisty w Warszawie,
Krakowie czy Berlinie, nie musisz się martwić o czas oczekiwania i rozliczenie. Wystarczy umówić się do lekarza na konkretny dzień i bez oczekiwania skorzystać z porady. Koszt takiej wizyty pokrywa ubezpieczyciel.

Ubezpieczenie zdrowotne wykupione prywatnie zapewnia dużo lepszy standard opieki, niż państwowe placówki. Lekarze w prywatnych gabinetach zwykle mają dla pacjentów więcej czasu, więc przedstawienie swojej sytuacji jest prostsze, niż w publicznej służbie zdrowia, gdzie nad lekarzami ciąży presja, by przyjąć jak najwięcej pacjentów.

Dobrowolne ubezpieczenie medyczne – ile to kosztuje?

Wiele osób zastanawia się, jaki jest koszt prywatnego ubezpieczenia medycznego i czy jest on wart poniesienia. Tymczasem okazuje się, że dobra diagnostyka i profilaktyka – coś, na co trudno liczyć w państwowej służbie zdrowia – pomaga szybko rozpoznać i wyeliminować wiele schorzeń. Dlatego warto skorzystać z ubezpieczenia, aby mieć możliwość regularnego sprawdzania stanu zdrowia – wczesna diagnoza pozwoli oszczędzić na kosztownym leczeniu, badaniach i lekarz w przyszłości. Ceny pakietów wahają się w granicach kilkuset złotych miesięcznie – to znacznie mniej, niż koszty leczenia poważnych chorób jak nowotwory, choroby sercowe i cywilizacyjne. Stąd warto potraktować leczenie jako inwestycję, która w długim okresie odpłaci lepszym zdrowiem i jakością życia.

MediSky International – dostawca ubezpieczeń medycznych najwyższej klasy
W MediSky wierzymy, że prywatne ubezpieczenie zdrowotne powinno być standardem dla osób wymagających, dlatego przygotowaliśmy kilka pakietów, pozwalających wybrać optymalny zakres ochrony i korzyści dla zdrowia klientów. Nasze stawki należą do najlepszych na rynku, zaś nasza oferta to kompleksowa ochrona zdrowia – od drugiej diagnozy, poprzez proces leczenia, aż do rehabilitacji.

Podobne wpisy