Menu Zamknij

Ubezpieczenie od raka

W dzisiejszych czasach rak to nie wyrok. Oczywiście pod warunkiem, że zostanie odpowiednio wcześnie wykryty i leczony. Na pewno rzuciły Ci się w oczy oferty ubezpieczenia na raka. Co tak naprawdę dają i na co zwracać uwagę wybierając właściwy pakiet dla siebie i swojej rodziny?

Szukając właściwego ubezpieczenia zdrowotnego, warto kierować się kilkoma zasadami, pozwalającymi upewnić się, że wybierasz dobry produkt. Poniżej przygotowaliśmy krótką listę – sprawdź, czy te elementy znajdują się w pakiecie Twojego ubezpieczyciela.

Druga Opinia Medyczna

To konieczny element w leczeniu raka. Druga opinia medyczna weryfikuje, czy diagnoza jest właściwa i proponuje plan leczenia. Zwykle jest przygotowywana w oparciu o wyniki badań, wywiad lekarski i dokumentację medyczną pacjenta. Według badań niezależnych ekspertów, nawet 30% diagnoz jest nietrafionych, a w 3 na 5 przypadkach leczenie nie jest optymalne. W przypadku raka każdy dzień jest ważny, dlatego niesamowicie istotne jest, aby dobrze dopasować diagnozę do konkretnego nowotworu i jak naszybciej podjąć leczenia.

Leczenie zagranicą

Spójrzmy prawdzie w oczy – leczenie nowotorów w Polsce od lat nie stoi na najwyższym europejskim poziomie. Mimo, że mamy fantastyczny, świetnie wykształcony personel medyczny – lekarzy potrafiących działać cuda – to niedofinansowany system opieki zdrowotnej nie jest w stanie zaproponować pacjentom onkologicznym najnowszych osiągnięć w dziedzinie medycyny onkologicznej, jak choćby Nanoknife czy terapia genowa. Tu z pomocą przychodzi ubezpieczycieli – na leczenie można udać się zagranicę. Właśnie wtedy warto mieć prywatne ubezpieczenie medyczne. Zagraniczne procedury lecznicze są drogie, na przykład wspomniana terapia genowa to dla pacjentów z ostrą białaczką limfoblastyczną koszt szacowany na 475 tysięcy dolarów. Warto mieć ubezpieczenie, które taki wydatek sfinansuje.

Kwota ubezpieczenia

Kiedy mówimy o wydatkach, sprawdź koniecznie, do jakiej kwoty ubezpieczyciel zwróci Twoje wydatki na leczenie. Można się czasem niemile rozczarować, jeśli okaże się, że ten poziom jest niewystarczajacy, by być realnym wsparciem w trudnym momencie. Na szczęście na rynku istnieją ubezpieczyciele, którzy oferują kwotę ubezpieczenia na poziomie nawet 2 milionów euro. Koniecznie należy dopytać o to przed podpisaniem umowy.

Opieka pielęgniarska

Ostatnim bardzo ważnym elementem jest możliwość zapewnienia sobie opieki po ewentualnych zabiegach czy operacjach. Trzeba pamiętać, ze proces leczenia nowotworu może trwać miesiącami, a my nie będziemy wtedy w dobrej formie na co dzień. Dlatego najlepsi ubezpieczyciele mają te usługę w swoich pakietach.

Niezależnie od tego, na jaki wariant ubezpieczenia prywatnego się zdecydujesz, uważnie przeczytaj wszystkie materiały – warunki ubezpieczenia i zakres opieki. Renomowane firmy prześlą Ci konieczne dokumenty w ciągu kilku dni – zapoznaj się z nimi i dopiero wtedy podejmij decyzję.

Podobne wpisy