Menu Zamknij

Telemedycyna w dzisiejszych czasach – nowy etap w świadczeniu usług lekarskich.

Pędzący do przodu świat ciągnie za sobą pasmo zmian i rozwijających się technologii. Choć wydawać by się mogło, że wiele z nich powstało dosłownie chwilę temu to prężnie rozwijały się one przez lata, aby mieć wpływ na obecnie znaną nam codzienność.

Historia telemedycyny

Jednym z takich odkryć docenionych szczególnie w XXI wieku jest telemedycyna. Za jej definicje uznaje się świadczenie usług medycznych oraz opieki zdrowotnej za pomocą telekomunikacji oraz informatyki. Po raz pierwszy wykorzystano ją w latach 60 XX wieku w USA, gdzie znalazła swoje zastosowanie jako pomoc doraźna w sytuacjach trudnych do przewidzenia, a także jako alternatywa dla wizyt w gabinecie polegających jedynie na konsultacji. Wraz z czasem ten dział medycyny uległ rozwojowi i oferował coraz to większy zakres usług. Obecnie dzięki telemedycynie oraz teleporadzie jesteśmy w stanie poświęcić więcej czasu i  uwagi swojemu zdrowiu.

Rozważając świadczenia medyczne za pomocą telefonu bądź Internetu często wątpimy w rzetelność i profesjonalizm otrzymywanej pomocy. Martwimy się, że lekarz bez dokładnego obejrzenia nas nie jest w stanie zdiagnozować naszych dolegliwości bądź zrobi to nieprawidłowo. Czy nasze obawy mogą być słuszne? Nic bardziej mylnego!

Lekarz znajdujący się po drugiej stronie telefonu bądź komputera poświęca maksymalną uwagę nam i naszemu problemowi, starając się odpowiedzieć na wszystkie nasze pytania i niepokoje. Tak naprawdę to nie tylko forma teleporady, ale także ogrom możliwości, dzięki którym możemy na bieżąco kontrolować swój organizm, porozmawiać o dostępnej profilaktyce bądź skonsultować się w przypadku nagłego przypadku czy niepokoju.

Aby móc zadbać o siebie i swoje zdrowie potrzebujemy jedynie dostępu do telefonu bądź komputera. Nie musimy udawać się w tym celu do przychodni, dzięki czemu jesteśmy w stanie zrobić to w każdej chwili i w każdym miejscu. Szybka konsultacja często pozwala nam odzyskać spokój i ukierunkować na ewentualne dalsze działanie.  Do wyboru w tym celu mamy grono różnych specjalistów takich jak m.in. internista, kardiolog, dermatolog, ginekolog, pediatra czy nawet położna.

Korzyści teleporady bez utraty wartości merytorycznych

Korzystając z telemedycyny zyskujemy pełen wachlarz korzyści wynikających z prostoty i komfortu tego rozwiązania. Szczególnie przydatna jest ta opcja dla osób, którzy nie mają możliwości odbycia tradycyjnej wizyty bądź potrzebują szybkiej konsultacji dotyczącej ich zdrowia. Istnieje jednak o wiele więcej zalet, które mogłyby być odpowiedzią na pytanie „dlaczego warto przekonać się do teleporad?”. Poniżej przytaczamy kilka z nich:

Możliwość pomocy doraźnej i szybkiej konsultacji medycznej

Główną zaletą telemedycyny jest fakt iż dzięki niej jesteśmy w stanie uzyskać w szybkim tempie skierowanie na badania kontrolne, wizytę u specjalisty, a także receptę na lek. Jest to niewątpliwy atut dla osób, które nie mogą w krótkim czasie dojechać do przychodni bądź potrzebują pomocy w dotarciu do niej.

Łatwy dostęp do specjalistycznej opieki medycznej z każdego miejsca na ziemi

Szczególnie istotne jest to dla mieszkańców wsi i mniejszych miast, którzy aby dostać się do szpitala bądź przychodni potrzebują transportu. To również ważny aspekt dla ludzi podróżujących bądź przebywających obecnie za granicą, którzy nie mają dostępu do lokalnych placówek medycznych. Jest to także rozwiązanie w przypadku starszych osób wymagających pomocy w transporcie bądź ludzi z niższą mobilnością. Oprócz tego, że telemedycyna nie posiada ograniczeń co do miejsca, nie zna również granic czasu.

Poprawa kontroli stanu pacjenta

Dzięki teleporadom jesteśmy w stanie utrzymać większą kontrolę nad samopoczuciem pacjenta. Częstszy wywiad medyczny pozwala lekarzowi na obserwację na odległość i rozwiewanie wątpliwości na bieżąco. Szczególnie istotne jest to w przypadku chorób przewlekłych oraz nagłych zmian zdrowotnych.

Bezpieczna forma konsultacji

Odwiedzając placówkę szpitala w sytuacjach, gdy nie jest to konieczne, narażamy się nie tylko na stanie w kolejce i tłumy w przychodni, ale także na kontakt z chorymi osobami. W przypadku, gdy ich dolegliwości związane są z chorobą zakaźną nasza odporność może zostać wystawiona na próbę. Telemedycyna rozwiązuje ten problem i pozwala na uniknięcie niepotrzebnego ryzyka, dzięki czemu mamy pewność, że naszemu zdrowiu nic nie zagraża.

Od niedawna Partnerem MediSky jest firma Home Doctor. Dzięki tej współpracy Klienci MediSky mają zapewniony wygodny i bezgotówkowy dostęp do profesjonalnych usług telemedycznych.

Kontakt z lekarzem można uzyskać z każdego miejsca na świecie, 7 dni w tygodniuw godzinach 7-22. Dzięki temu pacjenci są w stanie uzyskać pomoc telemedyczną w nagłych sytuacjach, wymagających konsultacji ze specjalistą, zamiast czekać na odległy termin wizyty. HomeDoctor zapewnia dostęp do ponad 20 specjalizacji lekarskich. Chcąc umówić teleporadę wystarczy zadzwonić pod numer +48 688 79 25,  czynny każdego dnia w godzinach 7-22.

Podobne wpisy