Menu Zamknij

Druga opinia medyczna – na czym polega i kto powinien z niej skorzystać?

Według szacunków, tylko w 2018 roku aż 18 milionów osób zachorowało na raka. Zdiagnozowany nowotwór wywraca życie chorego i jego rodziny do góry nogami. W przypadku tak poważnej choroby nie ma miejsca na błędy. Dlatego warto postarać się o tzw. drugą opinię medyczną.

Światowa organizacja zdrowia podaje, że każdego roku wskutek źle dobranej opieki medycznej umierają miliony osób na całym świecie. Z danych WHO wynika, że nawet 40 proc pacjentów na całym świecie doznaje uszczerbku podczas leczenia ambulatoryjnego. Ten odsetek dla szpitali wynosi natomiast 10 proc. Błędy medyczne obejmują wiele obszarów, m.in. błędne diagnozowanie, dobranie nieodpowiednich leków czy kierowanie na niepotrzebne zabiegi.

CO TO JEST DRUGA OPINIA MEDYCZNA?

Druga opinia medyczna to dodatkowa konsultacja lekarska w sprawie Twojej diagnozy i planu leczenia. W walce z chorobą liczy się czas, poprawne rozpoznanie oraz opracowanie najskuteczniejszego modelu leczenia. Pojawiające się zaraz po diagnozie, albo już w trakcie leczenia wątpliwości co do nieomylności lekarzy prowadzących nie są bezpodstawne.

W obliczu tak poważnej choroby chcemy mieć pewność co do poprawności diagnozy oraz podejmowanych działań. Niestety, statystyki mówią, że aż jeden na ośmiu pacjentów onkologicznych został źle zdiagnozowany. Taki błąd wyklucza możliwość prowadzenia spersonalizowanej terapii.

Druga opinia medyczna zapewni Ci wiedzę, która wykracza poza standardową informację dostępną w publicznej służbie zdrowia. Pozwoli to na prawidłowe pokierowanie Twoim leczeniem, uzyskasz wiedzę o nowoczesnych metodach diagnostycznych i możliwościach wprowadzenia nowoczesnych terapii. Uzyskanie wiedzy z niezależnego źródła pozwoli Ci również ocenić kompetencje Twojego lekarza prowadzącego. Dzięki temu upewnisz się czy jesteś pod właściwą opieką.

Istotne jest to, by w ramach drugiej opinii medycznej otrzymać kompleksową informację na temat opcji zaawansowanych terapii dostępnych w Polsce i za granicą. Tylko taka wiedza pozwoli na organizacje najskuteczniejszego leczenia. Jeżeli zdiagnozowano u Ciebie rzadki typ nowotworu lub usłyszałeś, że w Polsce nie ma dla Ciebie dostępnych efektywnych terapii, druga opinia medyczna pomoże rozwiązać tę trudną sytuację.

DRUGA OPINIA MEDYCZNA W MEDISKY

Każdy posiadacz ubezpieczenia w MediSky w razie potrzeby ma zagwarantowaną możliwość skorzystania z drugiej opinii medycznej i zaczerpnięcie wiedzy od najlepszych specjalistów. MediSky daje możliwość bezpośredniego kontaktu z międzynarodowymi autorytetami i naukowcami z dziedziny onkologii.

Każdy klient MediSky może uzyskać dostęp do usług NESA – komisji doradczej ds. onkologii. Sama komisja jest częścią międzynarodowej akademii chirurgicznej, która zrzesza najlepszych specjalistów z aż 57 krajów. Wielu z nich to światowe autorytety z dziedziny chirurgii onkologicznej oraz naukowcy specjalizujący się w dziedzinach pokrewnych.

Za pośrednictwem platformy NESA każdy klient MediSky może skorzystać z usług NESA. Pacjenci mogą przedstawiać do oceny raporty lekarskie oraz inną dokumentację dotyczącą schorzeń onkologicznych i uzyskać druga opinię medyczną. To usługa stworzona z myślą o klientach MediSky, by mieli pewność co do poprawności postawionej diagnozy oraz przebiegu planowanego lub już wprowadzonego leczenia.

Podobne wpisy