Menu Zamknij

Assitance na dobre i na złe

Assitance  – to słowo przewija się przy okazji ubezpieczeń i zapewne nieraz o nim słyszeliśmy. Jednak czym jest i jakie korzyści niesie za sobą? Dla ułatwienia wyjaśnienia tego terminu, pomoże nam przykładowy Paweł, który wyjechał do Tajlandii w celach zarobkowych. 

Każdy, kto wyjeżdżał za granicę, wie jak ważne jest ubezpieczenie. Mógłby wykupić ubezpieczenie podróżne? Jednak nie jest to najtańsza opcja dla niego. Po drugie, ubezpieczenie turystyczne jest rozwiązaniem terminowym, na czas wyjazdu, przeważnie krótkim w czasie. Jeśli Paweł ulegnie nieszczęśliwemu wypadkowi – pomoże, jeśli będzie wymagał dłuższej hospitalizacji – już niekoniecznie. W takich przypadkach musiałby wrócić do kraju i tutaj w Polsce kontynuować leczenie.

Na szczęście Pawłowi przyszedł do głowy wspaniały pomysł. Wykupi międzynarodową kartę zdrowotną Medisky. Przed wyjazdem przeczytał, że…

Ubezpieczenie assistance  to dobrowolne ubezpieczenie, mające na celu udzielenie kompleksowej pomocy w podróży w nagłych wypadkach. Wsparcie obejmuje, w zależności od rodzaju polisy, m. in., ratownictwo i transport medyczny do kraju, transport zwłok, pokrycie kosztów poszukiwań, opiekę nad niepełnoletnimi dziećmi, pomoc informacyjno-medyczną.

Dzięki temu Paweł wie, że jeśli ulegnie wypadkowi, jest w pod pełną ochroną. Usługa jest nieoceniona, gdy przyjdzie pilna potrzeba skorzystania z karetki pogotowia lub nawet z helikoptera. Wszystkie koszty pokrywa jego polisa. Rachunek wystawiony przez tajską placówkę medyczną wysyłany jest do ubezpieczyciela, a ten przelewa środki pieniężne na jej konto. Sam transport helikopterem do szpitala to jedna z korzyści dla naszego bohatera. Ma jeszcze możliwość transportu do placówki medycznej lub pomiędzy placówkami, transport do miejsca zamieszkania a także w przypadku najbardziej ekstremalnym  – transportu zwłok.

AXA oraz MediSky od lat współpracują po to, by takie osoby jak Paweł czuły się bezpiecznie gdziekolwiek są i cokolwiek im się stanie. Partnerzy dysponują zarówno wiedzą, jak i doświadczeniem, które sprawiają, że każdy przypadek jest traktowany indywidualnie.

Zapraszamy do udziału w webinarze pt. „Assistance ratuje życie” organizowanym wspólnie z MediSky i AXA, który odbędzie się 26 października o godzinie 10. Organizatorzy odpowiedzą na pytania m.in. czym są usługi concierge, jak organizowany jest transport do szpitala lub do kraju stałego zamieszkania oraz jak wygląda od kuchni pomoc klientom w różnych sytuacjach, również w tych najbardziej ekstremalnych i skomplikowanych.

Podobne wpisy