Menu Zamknij

Ubezpieczenie zdrowotne prezentem na święta!

Czas świąt jest pełen zabiegania i wielu różnych sytuacji, w których możemy stracić głowę. Warto jednak jest nie zapominać w takich sytuacjach o sobie i swojej rodzinie. Nie masz pomysłu na prezent?
Pomyśl nad kupnem ubezpieczenia. Możesz je wręczyć swoim bliskim. Taki upominek z pewnością okaże się w przyszłości bardzo praktyczny, gdyż nigdy nie wiadomo, co przyniesie nowe jutro.


W okresie gorączki zakupowej warto pomyśleć o prezencie, który zadba o to, co składa się w życzeniach: bezpieczeństwo i zdrowie. Właśnie te dwa czynniki powinny być najważniejsze niezależnie od sytuacji, jakie spotykają ludzi w codziennym życiu. Dlatego warto zadbać o siebie i rodzinę. Najbardziej kompleksowe ubezpieczenie może okazać się wielką wartością dla zdrowia.

Jak to jest z tymi prezentami?

53 proc. badanych Polaków nie kupiło jeszcze ani jednego prezentu świątecznego – wynika z raportu firmy CBRE. 59 proc. respondentów ma zamiar kupić prezenty na 2-3 tygodnie przed świętami – dodano.

Niespodzianki pod choinkę dla bliskich przygotowuje 9 na 10 Polaków – wynika z badania firmy CBRE. Wskazano, że 53 proc. nie kupiło jeszcze ani jednego prezentu, 31 proc. ma część, a 4 proc. zaopatrzyło się już we wszystkie.

Jak przekazano, 59 proc. respondentów po prezenty świąteczne wybiera się na 2-3 tygodnie przed Świętami, a 17 proc. robi takie zakupy na tydzień wcześniej. 3 proc. ankietowanych kupuje prezenty na dwa lub trzy dni przed świętami, a “zupełnie na ostatnią chwilę” prezenty kupuje 6 proc. badanych.

Ile wydamy na prezenty świąteczne? Według Gwiazdowego Barometru Providenta mężczyźni zadeklarowali, że na prezenty wydadzą 813 zł, a na pozostałe sprawunki 1107 zł. Z kolei kobiety zaplanowały odpowiednio koszty na 682 zł i 820 zł.

Najlepszy prezentem może być inwestycja w … zdrowie

Może warto w tym roku postawić na… zdrowie? Na prezent, który realnie pomoże najbliższym i sprawi, że w nowy rok wejdzie się z nową energią i zapałem? Nawet pod kątem finansowym wszelkie rachunki wydatków mogą okazać się korzystniejsze mając ubezpieczenie zdrowotne. Dlatego jeśli zapoznasz się już z kosztami potencjalnych klasycznych prezentów, to w porównaniu z polisą, wyjdzie na to ,że cena ubezpieczenia będzie nie tylko korzystnniejsza, ale i może być traktowana jako inwestycja, a nie jako chwilowy prezent, ale nawet na wiele, wiele lat!

Wystarczy tylko, że znajdziesz dobrego ubezpieczyciela, który przedstawi ci najkorzystniejszą możliwych ofert. Polisa zdrowotna może zostać wykupiona indywidualnie, bądź dla całej rodziny. Ta druga opcja jest bardzo przydatna w sytuacji, w której chcemy chronić nasze małżeństwo i dzieci.

Jeśli zdecydowałeś się już na zakup ubezpieczenia jako świąteczny prezent możesz być pewien, że nie popełniłeś błędu, gdyż w przyszłości ubezpieczenie zdrowotne może okazać strzałem w dziesiątkę. Na co dzień słyszy się o wielu wypadkach, wysokich kosztach leczenia, kolejkach w placówkach. Nigdy nie wiadomo, co przyniesie kolejny dzień, należy zawsze być ostrożnym. Z polisą zdrowotną jesteś ubezpieczony, nie od świeta, ale przez cały czas.

Podobne wpisy