Menu Zamknij

Ubezpieczenie zdrowotne dziecka lepsze niż NWW

Ubezpieczenie NNW dla dziecka może okazać się niewystarczające. Szczególnie, jeśli jest kupowane w szkole na przełomie sierpnia i września. – i słusznie. Uzupełnieniem, jakie warto wziąć pod uwagę jest prywatna polisa zdrowotna. Coraz więcej rodziców w trosce o bezpieczeństwo swoich pociech decyduje się na prywatne ubezpieczenie zdrowotne dziecka. Składka pozwala chronić najmłodszych już od chwili narodzin.

Szkolna polisa NNW to najczęściej gwarancja wypłaty świadczenia za wypadek typu złamanie ręki, stłuczenie czy inny fizyczny uraz. W przypadku choroby rodzic musi zdać się na Narodowy Fundusz Zdrowia. Jednak korzystanie z publicznej służby zdrowia może okazać się bardzo czasochłonne pod kątem dostępu do lekarzy specjalistów, badań, szczepień i wizyt domowych. Ubezpieczenie zdrowotne jest bardzo przydatnym i cenionym produktem. Skorzystają z niego zarówno dorośli, jak i dzieci. A zalety płynące z posiadania ubezpieczenia można mnożyć, dlatego warto zapewnić sobie i swojej rodzinie takie świadczenie. Na ubezpieczeniu zdrowotnym szczególnie zyskają młodsi pacjenci, którzy od małego są podatni na różne choroby i urazy i potrzebują opieki lekarza.

Kiedy dziecku przyda się ubezpieczenie zdrowotne?

Bez wątpienia prywatne ubezpieczenie dzieci w Polsce zyskuje na popularności z roku na rok. Mimo że w naszym kraju funkcjonuje bezpłatna opieka lekarska – dostęp do wielu specjalistów zwykle wymaga czekania w wielomiesięcznych kolejkach, na czym niestety cierpią szczególnie najmłodsi pacjenci. Decydując się na prywatną polisę dla pociechy, możemy umówić się na wizytę u lekarza danej specjalności w ciągu kilku dni, a nie miesięcy – bez skierowania, stresu i kolejek. W okresie przedszkolnym i szkolnym u dzieci dopiero buduje się system odpornościowy. Stąd właśnie wysoka zachorowalność, częste łapanie infekcji wirusowych, jak i chorób zakaźnych. Należy zatem spodziewać się takich chorób jak ospa, świnka, zapalenie migdałków, zapalenie oskrzeli czy angina. U dzieci rozwijają się również poważniejsze lub bardziej przewlekłe dolegliwości – jak np. astma czy alergie.

Ubezpieczenie zdrowotne dla dziecka zapewnia szeroką ochronę – możemy liczyć na bardzo sprawny proces leczenia pociechy po wypadku, w wyniku którego dojdzie do uszczerbku lub uszkodzenia ciała. Co istotne, polisa obowiązuje przez cały rok. Prywatne ubezpieczenie zdrowotne dziecka to szybka pomoc dla malucha, doskonała alternatywa dla długich kolejek do świadczeń z Narodowego Funduszu Zdrowia. Płacąc tylko kilkadziesiąt złotych miesięcznie, możemy zapewnić dziecku ochronę, na jaką zasługuje (najtańsze pakiety ubezpieczenia zdrowotnego kosztują poniżej 50 złotych). Plusem prywatnej polisy jest też wysoka jakość usług medycznych – placówki są zwykle bogato wyposażone i nowocześnie urządzone, co przekłada się na większy komfort małych pacjentów.

Podobne wpisy