Menu Zamknij

Ubezpieczenie dla cyfrowych nomadów.

Cyfrowy nomada – brzmi dumnie! Rzuciłeś pracę w korporacji, jesteś wolnym elektronem, zdobywasz nowych klientów i uparcie pędzisz po swoje. Pakujesz laptopa, telefon komórkowy, małą walizkę i… ruszasz! Świat jest taki piękny, a przecież Ty możesz pracować z każdego miejsca na ziemi. Dziś Porto, pojutrze Norwegia, a w przyszłym miesiącu Malediwy. I to jest cudowne. A raczej będzie. Jeśli zadbasz o jedną, ważną rzecz – zabezpieczysz swoje zdrowie. Przecież wypadki czy choroby zdarzają się każdemu. Ubezpieczenie zdrowotne to podstawa! Ale… czy istnieje na rynku polisa ubezpieczeniowa lub prywatna opieka medyczna, która zapewni Ci dostęp do leczenia na całym świecie? Czy cyfrowy nomada może się w pełni zabezpieczyć? Odpowiadamy.

Ubezpieczenie dla freelancerów i cyfrowych nomadów – czy takie istnieje?

Nawet jeśli posiadasz działalność gospodarczą w Polsce, ale podróżujesz po świecie, ubezpieczenie na NFZ niewiele może Ci pomóc. Oczywiście przebywając w krajach UE/EFTA możesz posługiwać się Kartą EKUZ. Musisz jednak pamiętać, że zakres leczenia świadczonego na podstawie Karty EKUZ jest nieco ograniczony. Masz prawo wyłącznie do leczenia niezbędnego i nieplanowanego. Co więcej, ubezpieczenie przysługuje Ci na takich samych zasadach, na jakich korzystają z niego obywatele kraju, w którym przebywasz –  jeśli więc w danym państwie część kosztów leczenia pokrywa obywatel, to Ty również jesteś do tego zobowiązany. Z finansowego punktu widzenia ta opcja może więc nie być najlepsza.

Poza tym, jeśli chcesz udać się poza kraje UE/EFTA, Karta EKUZ już Ciebie nie dotyczy. Co w tej sytuacji? Ubezpieczenie podróżnicze? Po pierwsze, nie jest to najtańsza opcja. Po drugie, ubezpieczenie turystyczne jest rozwiązaniem terminowym, na czas wyjazdu. Jeśli ulegniesz nieszczęśliwemu wypadkowi – pomoże, jeśli będziesz wymagał dłuższej hospitalizacji – niekoniecznie. W takich przypadkach zazwyczaj jesteś zobowiązany kontynuować leczenie w Polsce. A przecież nie o to w tym chodzi, przecież Ty chcesz mieszkać, pracować i żyć w różnych częściach globu. Żyć spokojnie i nie martwić się o wizyty w przychodniach, szpitalach, klinikach. Międzynarodowa prywatna polisa zdrowotna to konieczność! Na szczęście takie rozwiązanie również istnieje!

 

Międzynarodowe ubezpieczenie zdrowotne MediSky – to opcja dla Ciebie!

Tak, to naprawdę działa! Polisa zdrowotna MediSky zapewni Ci opiekę zdrowotną na najwyższym poziomie w dowolnym miejscu na świecie. Możesz leczyć się w Polsce, w Wielkiej Brytanii, na Cyprze, na Bali, w Tajlandii – tam, gdzie akurat poniosą Cię skrzydła. Bez kolejek, bez zbędnych formalności (za wizyty płacisz kartą prepaid MediSky!), bez ograniczeń. MediSky zapewnia m.in. wsparcie w nagłych przypadkach, hospitalizację, leczenie nowotworów, profilaktykę, konsultacje lekarskie u lekarzy wielu specjalizacji, rehabilitację, ambulatorium, a nawet opiekę położniczą, stomatologiczną czy okulistę. Otrzymujesz pełną swobodę w wyborze prywatnych placówek medycznych, w których chcesz podjąć się leczenia. A w razie potrzeby wielojęzyczne Centrum Obsługi Klienta pozostaje do Twojej dyspozycji 24/7!

 

Spokój, bezpieczeństwo, prywatna opieka lekarska na najwyższym poziomie w kraju i w każdym innym miejscu na świecie – tak można pracować! Sprawdź dostępne pakiety i wybierz najlepszy dla siebie.

Podobne wpisy