Menu Zamknij

Nowa rzeczywistość, nowe możliwości czyli XXIV Kongres Brokerów

1 miasto, 2 dni spotkań, ponad 10 wykładów tematycznych, setki uczestników, tysiące rozmów – to wszystko działo się  w dniach 25-27 maja w Mikołajkach, gdzie odbył XXIV Kongres Brokerów pod hasłem „Nowa rzeczywistość, nowe możliwości”. Arkadiusz Piątek, Country Manager MediSky International opisuje swoje refleksje i wnioski z dwudniowego wydarzenia.

Spotkanie po latach

Czym się różnił Kongres od innych? Przede wszystkim pierwszy raz od 2019 roku Kongres odbył się w pełnej otwartej formule. Rzeczywistość postcovidowa spowodowała, że pierwszą rzeczą, którą można było odczuć to głód spotkań, wzajemnych rozmów oraz dużą radość z zobaczenia partnerów biznesowych, a także po prostu dawno niewidzianych znajomych z branży. O tym, że brakowało takiego wydarzenia świadczy niezwykła frekwencja – ponad 1200 zarejestrowanych uczestników.

Kongres to nie tylko spotkania formalne, rozmowy biznesowe, ale również luźne rozmowy oraz towarzyszące wydarzenia. MediSky dołożył swoją cegiełkę do eventu, zapraszając jednego z najlepszych polskich iluzjonistów Macieja Pędę.

W sferze merytorycznej dużym wsparciem była obecność gości z AXA, naszego cenionego partnera, z którym współpracujemy globalnie od kilku lat. Kulminacyjnym punktem naszego udziału okazała się prelekcja szefa AXA Life & Health Reinsurance Solutions Pana Laurenta Pochat-Cottilloux. Rola i znaczenie prywatnych ubezpieczeń zdrowotnych w erze postcovidowej jest w dalszym ciągu  aktualnym tematem rozważań, rozmów oraz analiz w branży ubezpieczeniowej. Zwłaszcza w kontekście pogłębiającej się niewydolności systemu państwowej opieki zdrowotnej.

Warto również podkreślić fakt, że w odróżnieniu od wcześniejszych edycji Kongresu rośnie liczba uczestników i gości spoza Polski – to tylko pokazuje, że poza brakiem bezpośrednich kontaktów można zauważyć coraz większe zainteresowanie polskim obszarem ubezpieczeń. Rynek rośnie a firmy coraz częściej zaczynają się rozglądać za nowymi benefitami, którymi mogą przyciągnąć oraz utrzymać najlepszych specjalistów i menagerów. Skala zainteresowania uczestników wskazuje na to, że międzynarodowe ubezpieczenia zdrowotne mogą być swego rodzaju wisienką na torcie.

Nowości

MediSky International, obecna w Polsce od 2018 roku., wywodzi się z grupy MediHelp, która istnieje od 20 lat i jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek wśród brokerów  w Europie Środkowo-Wschodniej. Taki status zobowiązuje również MediSky w Polsce, podjęliśmy zatem decyzję, że wraz naszym partnerem AXA, konsekwentnie weźmiemy udział w następnym Kongresie. Wspólnie pracujemy nad rozwiązaniami, oczekiwanymi przez naszych partnerów, które będą kamieniem milowym również dla ich klientów. Chcemy zaskoczyć brokerów nie tylko nowym produktem, który w naszej opinii będzie ogólnoeuropejskim „game changerem”, ale również innowacyjnymi rozwiązaniami technologicznymi, przystosowanymi do dynamicznie zmieniających się realiów. Uważamy, że nachodzący XXV Kongres Brokerów będzie doskonałym miejscem dla zaprezentowania naszej, nowej oferty. Partnerzy z AXA, widząc podczas Kongresu niezwykle zainteresowanie naszym produktem ze strony brokerów, utwierdzili się w przekonaniu o potencjale i możliwościach MediSky International. 

Cel osiągnięty

Celem naszej obecności podczas Kongresu było pogłębienie współpracy z brokerami. O skali zainteresowania świadczyły choćby niezliczone pytania o platformę szkoleniową Akademia MediHelp, dedykowaną naszym pośrednikom. Kolejnym tematem zainteresowania było nasze innowacyjne rozwiązanie w postaci Karty płatniczej, dzięki której klienci MediSky mogą bezproblemowo płacić za usługi medyczne, wszędzie gdzie tego potrzebują na świecie.  

Dziękujemy wszystkim brokerom, organizatorom, naszym partnerom z AXA za możliwość zaprezentowania się w Mikołajkach. Obiecujemy, że wrócimy za rok jeszcze silniejsi – za sprawą atrakcyjnych produktów, nowych rozwiązań technicznych oraz naszej wizji rozwoju ubezpieczeń zdrowotnych na polskim i europejskim rynku.

 Zobacz również wywiad Arkadiusza Piątka dla Gazety Ubezpieczeniowej

 

 w

 

 

Podobne wpisy